EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

Срцето им е како КАМЕН: Во овие знаци се раѓаат “најстудените“ жени

Многумина се убедени дека хороскопскиот знак има влијание врз личноста и карактерот. Ако се прашувате во кои хороскопски знаци се родени најстудените жени, еве го одговорот.

Јарец

Жените родени во знакот Јарец обично се многу рационални и практични. Тие имаат тенденција да ги држат своите емоции под контрола и да не дозволуваат да ги совладаат.

Водолија

Жените родени во знакот Водолија се познати по својата независност и одвоеност. Тие често се фокусирани на своите цели и се трудат да ги постигнат, за да остават впечаток дека се ладни кон другите. Меѓутоа, кога ќе најдат некој кој им одговара, тие можат да бидат многу страсни и посветени.

Бик

Жените родени во знакот Бик се сметаат за многу сензуални и женствени, но во исто време можат да бидат и многу тврдоглави и одмерени. Тие имаат тенденција да се држат настрана и да не покажуваат емоции, што може да ги направи ладни во некои ситуации.

Девица

Жените родени во знакот Девица обично се многу аналитички и критични кон себе и кон другите. Тие ги држат своите емоции под контрола, па изгледаат ладни, но всушност се многу грижливи и лојални кога се поврзуваат со некого.

Овен

Жените родени во знакот Овен обично се многу енергични и импулсивни, но во исто време можат да бидат и многу ладни кон другите. Тие често се фокусираат на своите цели и амбиции, а емоциите ги ставаат на втор план.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

НА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО ВЕЌЕ НЕ МУ Е ДОРБО – Кејт Мидлтон го прекрши бонтонот кој со векови го почитуваа сите жени (ФОТО)

Angela

Со што да се храниме за долговечност?

Angela

ЦЕЦА ПЕЕ, НА ВЕЉКО МУ ЈА КИНАТ МАИЦАТА – од Анастасија ни трага ни глас во вилата, што се случуваше зад ѕидовите на Дедиње (ФОТО+ВИДЕО)

Angela