EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Станува опасно во Беровско, огнот се доближува до Мачево

Пожарникарите и доброволците со крајни напори се обидуваат да го стават под коонтрола пожарот во пехчевско-беровскиот крај.

Како што извести екипата на ТВ 24, пожарот успеал да зафати дел од објектите од селото Мачево, но неговиот налет бил прекинат.

Пожарот го гасеа и три хеликоптери кои како наближува ноќта ќе мора да се повлечат.

Градоначалникот на Берово, Ѕвонко Пекевски, пак, за Телма изјави дека се уште не побарал евакуација на жителите на двете села.

Но, како што порача тој, таква можност не се исклучува, зависно од развојот на настаните.

И од Центарот за управување со кризи посочија дека овие пожари се најкритични, а постои опасност да се прошират и преку границата со Бугарија.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Почина легендарниот играч и тренер на Црвена Звезда, Иван Топлак

Angela

Особини кои покажуваат дека мажите се спремни за брак

Angela

Црногорците „плакнат очи“ додека „вилицата им се кочи“ од жешката Сара Јо: Пејачката на јахта во бикини со „разиграни облини“ (ВИДЕО)

Angela