EXCLUSIVE MK
Македонија

Суспендиран профилот на министерот на здравство Венко Филипче на Твитер

Официјалниот профил на министерот за здравство Венко Филипче на социјалната мрежа Твитер е суспендиран.

На неговиот профил стои дека „Твитер ги суспендира сметките што ги прекршуваат правилата“.

Инаку, во текот на минатиот месец профилот на министерот беше ставен на рестрикција од страна на Твитер, а тогаш од Министерството за здравство информираа дека тоа е поради внесен погрешен код за верификација при логирање на профилот.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ВО ПЕТОК И САБОТА Е ЗАДУШНИЦА – оваа грешка никако не смеете да ја направите на гробовите на вашите блиски!

Angela

(фото) Вечерва пожар и во Велес – ако не се реагира во опасност се викендички

Angela

Чудотворен камен во манастирот Свети Никита – особено денес лекува и исполнува желби, еве што треба да направите!

Angela