EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Убавина

Тајната на младешкиот изглед Викторија Бекам ја крие со години, а Бекам сега ја издаде – по 25 години фудбалерот откри тајна која жените уште денес ќе ја применат! (ФОТО)

Добро е познато дека исхраната и правилата кои слепо ги следиме понекогаш на мажите им се смешни и неразбирливи, но тоа не ги спречува жените да поминуваат часови проучувајќи ги состојките во производите за убавина и да гледаат рецензии на социјалните мрежи. Дејвид Бекам исто така призна дека некои правила на неговата убава сопруга се луди за него, но Викторија Бекам не се откажува, па и денес, на прагот од педесет години, изгледа одлично.

Убавината доаѓа одвнатре, а скапите препарати се само плус што можат да си го дозволат побогатите за да ја доведат грижата до совршенство. Покрај тоа, нејзиниот фокус секогаш е на здрава исхрана и здрав начин на живот, кој вклучува вежбање и избегнување на претерувања во јадењето и пиењето.

„Најдов рамнотежа помеѓу желбата да се забавувам и да бидам дисциплинирана за здравата исхрана и вежбањето“, претходно откри Викторија, фалејќи се со самодисциплината што ја стекнала низ годините.

„Јас сум прилично екстремна во сè што правам, без разлика дали тоа е јадење, вежбање, пиење или не пиење“, рече Викторија откако нејзиниот сопруг призна дека ја видел само како јаде риба и зеленчук на скара во последните 25 години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham)

Нејзините тренинзи вклучуваат интензивно кардио со тегови, ленти за отпор или движења со телесна тежина, сè за да изгледа добро и да ги одржува нејзините коски здрави. Покрај тоа, познато е дека Викторија ужива во детоксикација во врвните бањи како што е Вила Стефани во Баден-Баден, Германија.

Тренингот и исхраната ја сочинуваат основата на нејзиниот одличен изглед, а таа го гради грижејќи се за шминката и косата, а секако и облеката што сама ја дизајнира, па знае како и што да избере за да ги истакне позитивните аспекти на нејзиното витко тело.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham)

Нејзиниот препознатлив изглед за убавина вклучува мат гол кармин, „smokey eyes“ и веѓи со молив. Во последно време не се плаши од експерименти, па често користи похрабри бои за сенки, како онаа во зелена боја.

„Сакам да користам многу моќни формули кои имаат многу придобивки и вклучуваат клучни активни состојки како ниацинамид и хијалуронска киселина“, ги опиша Викторија кремите што сака да ги користи.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Како да го победите стресот на работа: Правилото „42%“ го крие одговорот

Angela

ТОРТА НА НЕКОЛКУ КАТА И ПОДАРОЦИ НА СИТЕ СТРАНИ – прославата не можеше да се одложи и покрај трагедијата која ги снајде (ФОТО)

Angela

СКАНДАЛ НА ПРВАТА ПОЛУФИНАЛНА ВЕЧЕР – ова го немаше пред малите екрани, еве што се случи додека настапуваше фаворитот за победа (ВИДЕО)

Angela