EXCLUSIVE MK
Мобилни телефони НАСЛОВНА ТЕХНОЛОГИЈА

Твитер се согласил да му достави на Маск податоци за лажни профили

Твитер планира да го исполни барањето на потенцијалниот купувач Илон Маск и да обезбеди повеќе информации за лажните профили.

Според Вашингтон пост, компанијата планира да му овозможи на претприемачот милијардер целосен пристап до нејзината внатрешна база на податоци, која вклучува информации за сметките кои имаат пристап до платформата.

Претходно оваа недела, Маск се закани дека ќе се откаже од договорот од 44 милијарди долари на Твитер доколку компанијата не обезбеди податоци за спам и лажни сметки.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

УТРЕ СПОЕН ВИКЕНД, А ЗА СЛЕДНИОТ ЌЕ ПОЧЕКАМЕ ДОЛГО – еве кога ни доаѓа следниот неработен ден кој е среде недела!

Angela

БЕЛ ПРОВИДЕН ФУСТАН И БЕЛА ТАНГА – на Наташа Беквалац и беше незгодно што на настапот сите гледаа во овој долен детаљ од телото (ФОТО)

Angela

Емина Јаховиќ откри со која колешка имала проблем во соработката: Полесно е да соработувам со целиот свет, отколку со неа!

Angela