EXCLUSIVE MK
Шоу биз

Тежок Велигден за Северина – пејачката сподели фотографија со широка насмевка, но еден детаљ открива во каква состојба е нејзината мајка (ФОТО)

Сите припадници на католичката вероисповед веќе го прославија големиот хистијански празникот Велигден. Ова е еден од најголемите празници кога се собираат семејствата и ги поминуваат празниците во мир и хармонија.

Пејачката Северина на својот Инстаграм профил сподели фотографии од семејниот дом, па меѓу другото, освен велигденски јајца, се сликаше и како изгледа празничната трпеза, а имаше и слика со нејзиниот наследник.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Северина потоа на својот профил објави фотографија со мајка си Ана, а еден детаљ ги привлече погледите.

Имено, Северина и нејзината мајка позираат на сликата, со широка насмевка, а она што е забележливо е дека нејзината мајка носи марама околу вратот кој и помага да ја држи раката фиксирана, што укажува дека има повреда, поради што таа сега мора да одмара и да не ја оптеретува.

Пејачката не напиша ништо за повредата на мајка си, само накратко им посака на сите среќен празник.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Емина Јаховиќ откри со која колешка имала проблем во соработката: Полесно е да соработувам со целиот свет, отколку со неа!

Angela

Тој е генерација на нејзините синови: Овој маж ја љуби Лидија Вукичевиќ (ФОТО)

Angela

ОВА Е МИСТЕРИОЗНИОТ СОПРУГ НА АНА КОРАЌ – висок моќник и со напумпани мускули, кој вчера искеширал брдо пари за да и пее оваа пејачка на роденденот! (ФОТО)

Angela