EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Температури во пад: Еве ја временската прогноза за следните денови

Сончево време ќе преовладува во Македонија во следните неколку дена.

Ветерот од северен правец ќе предизвика дневната температура да биде пониска за неколку степени.

Денес попладне на места се очекува пороен дожд и грмежи.

Максималните температури ќе се движат од 24 до 35 степени Целзиусови.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Нема да поверувате како изгледа мајката на Војаж – таа во патики и со гол стомак го прослави роденденот, синот како изненадување го викнал овој пејач (ФОТО)

Angela

ФОТО: Ким Кардашијан на Мет Гала како од насловната страна на Плејбој од 2007 година

Angela

Денес е голем и тежок празник – Митровден

Angela