EXCLUSIVE MK
Занимливости НАСЛОВНА

Тестирајте го видот: Колку брзо можете да ги забележите сите 8 разлики помеѓу овие две илустрации?

Моменталниот рекорд е 40 секунди

Џерџели Дудаш, кој го носи уметничкото име Дудолф, е познат низ целиот свет. Поточно познати се неговите криптични илустрации и криенки кои на многумина им задаваат главоболка.

Дудолф сака да ги „мачи“ корисниците на Интернет и неговите следбеници на социјалните мрежи, па често им поставува различни предизвици – понекогаш треба да пронајдете скриен предмет или животно, а сега треба да ги пронајдете разликите помеѓу две илустрации.

Тој нацртал две навидум идентични илустрации, но ако погледнете малку подобро ќе видите дека има осум разлики.

Ваша задача е да ги најдете за помалку од 40 секунди.

Дали успеавте да ги забележите сите осум разлики?

Ако вашиот одговор е „не“, погледнете го решението подолу.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ФОТО: Брижит Макрон во фустан кој ги истакна нејзините тенки нозе

Angela

Отворени пунктовите за вакцинација против сезонски грип

Angela

СТОПИРАНО РЕНОВИРАЊЕТО НА ЛУКСУЗНАТА ВИЛА НА ЦЕЦА НА КИПАР – се вмешала и власта, се огласи и Вики Миљковиќ која е главен виновник за сè! (ФОТО)

Angela