EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Црна хроника

Тешко повреден скопјанец откако бил удрен од „шкода“

На 27.04.2022 во 12.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Тодор Александров“, патничко моторно возило „шкода“ со скопски регистарски ознаки удрило во Б.Д.(81) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Б.Д.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

18-годишна девојка загина во сообраќајка на автопатот Скопје – Куманово

Angela

МЗ: Ревакцинирани 44% од полнолетните граѓани во државата

Angela

Потрошувачите во Централна Европа сè почесто користат безготовинско плаќање

Angela