EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Тина Тарнер не го сакала нејзиниот голем хит за кој добила Греми: Ужасна песна е

Богатата кариера на Тина Тарнер, која почина вчера на 83 годишна возраст, ја одбележаа бројни хитови, но еден од нив на пејачката лично не и се допаднал.

Во документарецот на HBO, снимен во 2021 година, пејачката откри дека не и се допаѓа песната „What’s Love Got To Do It“, која се најде на албумот „Private Dancer“ и за која доби Греми награда.

-Тоа беше грозна и ужасна песна. Јас бев рокерка, а ова беше поп песна, рекла Тина.

Нејзиниот менаџер во тоа време, Роџер Дејвис, бил воодушевен од песната и мислел дека може да биде хит.

За потсетување, Тина е првиот афроамерикански уметник и првата афроамериканка што се најде на насловната страница на Ролинг Стоун. Ролинг Стоун ја вклучи меѓу 100-те најголеми уметници на сите времиња и 100-те најголеми пејачки на сите времиња.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ТРАГЕДИЈА КОЈА ГО ЗАПИРА СРЦЕТО: Српскиот актер проговори за смртта на својот син – УЖАС кој ниту еден родител не треба да го доживее

Angela

Децата од Херсонската област ќе добијат руско државјанство

Angela

Озонската дупка се обновува, два елементи треба да се држат под контрола

Angela