EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ТОРТА НА НЕКОЛКУ КАТА И ПОДАРОЦИ НА СИТЕ СТРАНИ – прославата не можеше да се одложи и покрај трагедијата која ги снајде (ФОТО)

Внукот на пејачката Цеца викендов го прослави својот роденден во Титл каде живее нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ со сопругата Богдана.

Семејството и пријателите се собраа во Титл како би го одбележале овој важен датум за малиот Жељко кој наполни три години.

Поради семејната трагедија и загубата на бебето на Анастасија во петтиот месец од бременоста семејството не сакаше да прави голема забава, па тие прославија интимно само со најблиското семејство.

На прославата се било декорирано во сина боја, а мотивите биле од цртаниот филм „Патролн Шапе“, додека тортата беше на неколку ката во прскалки и свеќичка за малиот Жељко кој ја дувна со другите присутни дечиња.

На прославата беа и сестрата на Богдана, Бојана и нејзиниот сопруг Мирко Шијан кој е син на пејачката Гоца Божиновска.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Внимавајте: Ако ве прашува ова, ве изневерува!

Angela

Хоспитализираните во Пирогов се во стабилна состојба, еден денеска ќе биде опериран

Angela

Пред нас е моќен астро период! Јупитер влегува во Бик по 12 години-еден хороскопски знак го чека голема среќа

Angela