EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ТОРТА НА НЕКОЛКУ КАТА И ПОДАРОЦИ НА СИТЕ СТРАНИ – прославата не можеше да се одложи и покрај трагедијата која ги снајде (ФОТО)

Внукот на пејачката Цеца викендов го прослави својот роденден во Титл каде живее нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ со сопругата Богдана.

Семејството и пријателите се собраа во Титл како би го одбележале овој важен датум за малиот Жељко кој наполни три години.

Поради семејната трагедија и загубата на бебето на Анастасија во петтиот месец од бременоста семејството не сакаше да прави голема забава, па тие прославија интимно само со најблиското семејство.

На прославата се било декорирано во сина боја, а мотивите биле од цртаниот филм „Патролн Шапе“, додека тортата беше на неколку ката во прскалки и свеќичка за малиот Жељко кој ја дувна со другите присутни дечиња.

На прославата беа и сестрата на Богдана, Бојана и нејзиниот сопруг Мирко Шијан кој е син на пејачката Гоца Божиновска.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Пиво направено во вселената веднаш распродадено и тоа по „вселенска“ цена

Angela

Твитер се согласил да му достави на Маск податоци за лажни профили

Angela

СКРОЗ ГОЛ – жените непрекинато ќе гледаат во „машкоста“ на победникот на Евровизија кој не се срами да ја покаже, а тоа што го имаше во устата е фрапантно

Angela