EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Тој ден ќе слави нешто друго: Еве зошто Меган нема да присуствува на крунисувањето на кралот Чарлс

Меган Маркл ќе го пропушти крунисувањето на кралот Чарлс III за да го прослави 4-тиот роденден на синот Арчи, додека работите остануваат „незгодни“ меѓу нив и кралското семејство, изјавија извори за Page Six.

Војвотката од Сасекс ќе остане дома во Монтесито, Калифорнија, додека принцот Хари ќе лета за Лондон за да присуствува на крунисувањето на неговиот татко на 6-ти мај.

Церемонијата во Вестминстерската опатија се совпаѓа со роденденот на Арчи, а извор изјави за Page Six дека нема шанси Меган да го пропушти роденденот на нејзиниот син.

Потсетуваме дека Хари побарал извинување од својот татко за себе и неговата сопруга по сето она што двојката наводно го претрпела од рацете на кралското семејство, вклучувајќи го и неговиот постар брат, принцот Вилијам.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

На крунисувањето на Чарлс е снимен непоканет гостин-дух: Многумина веруваат дека тоа е „Смртта со режа“ (ВИДЕО)

Angela

Зошто не треба да се фрла кората од портокал?

Angela

ФОТО: Екс сопругата на Огњен Амиџиќ фатена со новото момче, први фотографии од заљубениот пар

Angela