EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ТРАГЕДИЈА ВО ДОМОТ НА ЈЕЛЕНА ТОМАШЕВИЌ – пејачката ја загуби личноста која и беше потпора во животот! (ФОТО)

Пејачката Јелена Томашевиќ доживеа голема загуба во семејството. Почина нејзиниот татко Драган, за кој често зборуваше во медиумите, а пејачката се прости со трогателна порака на социјалните мрежи, наведувајќи дека веќе неколку дена се обидува да ја прифати болната реалност.

-Мој добар и убав татко. Веќе неколку дена не ми се верува дека тоа е реалноста… Дека те нема… Знам дека си со ангелите, затоа што таквите добри луѓе тоа го заслужуваат преку овој земен животот со твојата благородност и искреност. Ти благодарам што секогаш веруваше во мене и ти благодарам за љубовта и поддршката во текот на мојот живот. Поубав подарок не можев да добијам”, напиша пејачката.

„Сега патувај во светлината, нека твојот прекрасен глас одѕвони низ целиот универзум! Те сакам засекогаш, мој ангел чувар“, додаде Јелена Томашевиќ.

Заедно со прошталната порака, таа објави една стара и една понова фотографија од нејзиниот татко, а колегите и пријателите изразија сочувство во коментарите на објавата.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дневен хороскоп – еве што ви носи денешниот ден

Angela

Плутон во Водолија: Огромни трансформации и испишување на нови правила

Angela

ЦЕЦА ПРВ ПАТ СЕ ОГЛАСИ НА ИНСТАГРАМ ПО ТРАГЕДИЈАТА – откако ќерка и го загуби бебето не можеше да не ја сподели оваа фотографија со фановите!

Angela