EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Останато

ТРАГЕДИЈА: Поранешна светска шампионка починала за време на породување! (ФОТО)

Поранешната светска шампионка Тори Бови почина пред речиси два месеци, а денеска американските медиуми објавија дека причина за нејзината смрт е предвремено породување.

Американката била во осми месец од бременоста, а контракции добила во нејзиниот дом, по што ѝ немало спас, а притоа починало и бебето, објави „РТЛ“.

Во текот на кариерата освои голем број медали во различни натпреварувања, а меѓу нив се и два златни медали на Светското првенство во Лондон во 2017 година.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Адел ја купила вилата на Сталоне, но имала еден важен услов (ФОТО)

Angela

Се соблече српскиот фудбалер во Дубаи: Срцата на девојките останаа „скршени“ откако го видоа овој детаљ на неговото тело – и МАЖИТЕ ЌЕ СЕ ЅВЕРАТ (ФОТО)

Angela

Во календарот имаме една грешка, сте ја забележале ли до сега?

Angela