EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Останато

ТРАГЕДИЈА: Се удави 2-годишната ќерка на американски спортист

Двегодишната ќерка на НФЛ играчот на Тампа Беј Баканерс Шекил Барет се удави во базенот во семејниот дом, соопштија властите.

Полицајците добиле повик дека Араја, најмладата ќерка на Шекил Барет, паднала во базенот околу 9:30 часот по локално време. Потоа била пренесена во болница во Тампа, Флорида, каде била констатирана смрт, јавува Би-Би-Си.

Полицијата соопшти дека истрагата е во тек, но дека ништо не укажува на сомнителни околности на смртта.

„Трагичната вест ги скрши срцата на сите членови на семејството Баканерс. Се молиме за Шек, Џордана и целото семејство Берет во овој незамисливо тежок период за нив. Знаеме дека ниту еден збор не може да даде утеха во вакво време, но сакаме да кажеме дека сме со нив“, се вели во соопштението на клубот, пренесе Екипа.

Американските медиуми објавија дека девојчето за време на роденденската забава паднала во базен и се удавила, а и покрај брзата реакција на возрасните кои веднаш ја извлекле од водата и повикале лекари, таа не можела да се спаси.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дневен хороскоп – овој знак е полн со енергија, а еден знак особено го очекува ново љубовно познанство на работното место

Angela

УХМР: Најмногу дожд во Охрид во изминатото деноноќие

Angela

СЛЕДНАТА СРЕДА НЕРАБОТНА, А ПОТОА И СПОЕН ВИКЕНД – убаво испланирајте си ги овие два неработни денови, бидејќи за другите ќе почекаме!

Angela