EXCLUSIVE MK
Фудбал

ТРЕТА СРЕЌА, НО МАЛКУ ПОРАНО: Македонскиот фудбалер стана татко, го откри уникатното име на ќеркичката – во Македонија е многу ретко (ФОТО)

Македонскиот фудбалер Давид Бабунски и неговата сопруга Кристина трет пат станаа родители. Самиот фудбалер ја објави веста на социјалните мрежи.

-Нашата ќерка Алина пристигна денеска. Малку порано од очекуваното, но перфектно здрава, напиша Бабунски.

Давид и Кристина имаат два сина, а сега добија и ќерка.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Загина синот на германската фудбалска легенда Михаел Балак

Angela

Неуромедика прв спонзор на ФК Вардар – потпишан 5 годишен договор за медицинска грижа

Angela

Чурлинов: Ако Шалке не ме сака, се враќам во Штутгарт

Angela