EXCLUSIVE MK
ЗАБАВА Занимливости НАСЛОВНА

Три грешки што ги прават луѓето при реновирање

Немате соодветен план

Првата грешка што треба да ја избегнете е да немате соодветен план. Со тоа може да ви помогне добар дизајнер на ентериер. Најмете ги прво за да ви помогнат да го остварите вашиот план. Ако имате деца или живеете во просторот додека се реновирате, важно е прво да ги откриете сите детали, а потоа да ангажирате изведувач да ја заврши работата. Работите што навистина го крата буџетот и додаваат стрес се сите мали нешта што изведувачите треба да се вратат назад и да ги поправат. Ако прво имате соодветен план, ќе заштедите време и пари.

Дизајнирање за изглед а не за функцијата

Сите сакаме убави слики што ги гледаме на интернет да станат реалност во домот. Но, проверете дали прво дизајнирате за функција, или за изглед. Нема смисла да изгледа убаво ако не одговара за вас и вашето семејство. Ако реновирате кујна или бања, треба да се консултирате со дизајнер што ќе ви помогне да ги изберете вистинските водоотпорни завршетоци и да обезбедите распоред што е функционален и естетски пријатен. Една голема грешка во преуредувањето што треба да ја избегнете е изборот на подови што не се соодветни за секоја област во вашиот дом.

Ја одбирате најниската понуда

Кога избирате дизајнер или изведувач за работа, запознајте се со најмалку три различни потенцијални погодности. Сакате да бидете сигурни дека за дизајн и конструкција, работите со луѓе со кои се поврзувате и гледате очи во очи. На крајот на краиштата, тие работат на вашиот дом. Исто така, не треба да се избере само најниската понуда што ја добивате од вашите проценки. Запомнете, го добивате она за што плаќате.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

УТРЕ НИ ДОАЃА ПОЛНАТА РОЗОВА МЕСЕЧИНА – секој знак го очекува изненадување, особено еден знак ќе се заљуби токму на овој магичен датум

Angela

Теа Таировиќ за неа е НУЛА: Душица прима бакшиш секаде, на гради, во гаќички… (ВИДЕО)

Angela

Соборен рекордот во менување автомобилски гуми

Angela