EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Три корисни совети за сексот да трае подолго

Ако мислите дека долготрајниот секс е фантастичен, тогаш овие трикови дефинитивно ќе ви бидат корисни.

Искористете го времето за предигра на најдобриот начин

Ако предиграта обично трае 10 до 15 минути, разговарајте со партнерот и обидете де да го зголемите времето на половина час. Притоа посебно внимание обрнете на бакнувањето, допирите, еротската масажа и оралниот секс.

Не брзајте никаде, само уживајте. Колку подолго издржите без пенетрација, толку сексот ќе биде пожесток и попријатен. Тоа може да влијае и на траењето на љубовниот однос.

Мастурбирајте пред секс

Тоа ќе помогне да ја ослободите насобраната возбуда и ќе ви биде попријатно да почнете одново. Вториот оргазам дефинитивно ќе се покаже подолг и посилен од првиот.

Подобро е да мастурбирате неколку часа пред сексуалната интимност или мастурбирајте секој пат кога ќе почувствувате наплив на сила и енергија.

Употреба на лубриканти

Лубрикантите за ладење или кондомите се спас за паровите кои успеваат да го прекинат сексот пред работите да се вжештат. Користете ги за да ја продолжите интимноста и оргазмот.

Сепак, не сите го сакаат чувството на ладење на гениталиите, па затоа не се препорачува оваа метода да ја применувате постојано.

 

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Го одбила бидејќи бил сиромашен: Се сретнале по 10 години и горко зажалила

Angela

ДЕНЕСКА Е НАЈТЕШКИОТ ДЕН ВО ГОДИНАТА – Велики петок е строг пост, еве ги обичаите

Angela

СЕМЕЈСТВОТО ЈА ОТПИШАЛО, ОТКАКО ГО ИЗНЕВЕРУВАЛА СО НАЈДОБРИОТ ПРИЈАТЕЛ – пејачот Дарко Филиповиќ со шок тврдење, И ТОА НЕ Е СЕ!

Angela