EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА Медицина НАСЛОВНА

Три секс пози со кои најлесно се забременува

„Секако дека може да се забремени во секоја поза, но овие пози може да ви помогнат тој план побрзо и полесно да го остварите“, вели таа.

За The Sun откри кои пози можат да помогнат жената побрзо да забремени:

Мисионерска поза

Добра е секоја положба во која е возможна длабока пенетрација, а мисионерската поза овозможува мажот да пенетрира до подрачјето пред цервиксот, канал кој ги поврзува вагината и матката.

Даркин советува жената во оваа поза да ги стави нозете врз рамената на партнерот или малку да ги подигне колковите.

„Позите како оваа го зголемуваат чувството на интимност со партнерот, а ќе помогне и во намалувањето на потенцијалниот стрес поврзан со бременоста“, вели таа.

Доги стајл

Исто како мисионерската поза, и оваа овозможува длабока пенетрација до вратот на матката, вели Даркин. Таа советува во позата како оваа, во која на спермата делува гравитацијата, по сексот жената да легне на грб со кренати колкови и нозе во воздух.

Пеперутка

Во оваа положба жената лежи на грб, а партнерот стои или клечи меѓу нејзините нозе. Освен што овозможува длабока пенетрација, во оваа поза не мора да се грижите за гравитацијата на сперматозоидите, а со лицето свртено кон партнерката се поттикнува чувство на блискост.

„Силната интимност е особено посакувана кога сакате секс кој доведува до бременост“, порачува сексологот.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ПРИСТИГНУВА ПОЛНА МЕСЕЧИНА ВО ЈАРЕЦ Овие знаци ги очекува ХАОС – ако сакате да постигнете УСПЕХ, тогаш треба да направите ЕДНА РАБОТА

Angela

НАВИСТИНА СУМ ПОДГОТВЕНА, НЕ САКАМ ПОВЕЌЕ ДА СЕ БОРАМ – славните водителка и пејачка се згрчиле кога Тина Тарнер им кажала дека знаела што ќе се случи!

Angela

Откриени тајните сметки на Гвардиола со кои затајувал данок

Angela