EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Три хороскопски знака во ноември очекуваат љубовни потреси

Љубовните врски стануваат посериозни на почетокот на ноември кога Венера преминува во Јарец, што за нас значи да не бараме било кого, туку вистинската личност. По толку многу неодамнешни ретроградности и четири планети кои се свртеа директно во октомври, многу врски се во пресвртна точка, дури и ако тоа е само во начинот на кој тие комуницираат.

Иако има помалку клучни транзити во текот на месец ноември, секој од нив има силен удар врз нашите односи. По периодот кој изгледаше како целосна конфузија, влегуваме во период на јасност во односите каде вистината ќе биде водич за иднината за која сонуваме.

Бик

Овој месец ќе ви се случат големи работи заедно со затемнувањето на Месечината во вашиот знак кое е за само неколку недели. За вас, изминативе неколку месеци беа проследени со размислувања и дилеми за стабилноста на вашата врска и што таа ви значи воопшто.

Имаше можности да растете, како и да дозволите вашата перспектива да се промени за да вклучите повеќе во потребите на вашиот партнер во врската.
Овој месец размислете добро, без разлика дали се работи за веридба, заедничко живеење или само конечно ќе кажете како се чувствувате, време е да ги подигнете работите на следното ниво.

Рак

Ова треба да изгледа како емотивно стабилен месец за вас. Со толку многу воздушна енергија минатиот месец и ретроградни планети, беше тешко да се следи како се чувствувате воопшто и веројатно сте се изгубиле на крајот.

Ако неодамна сте направиле чекор назад во односите, сега е време повторно да вложувате во себеси и својата енергија во партнерот.

Но, тоа не значи дека треба да се вратите на она што беше. Фокусирајте се на себе и на вашите потреби, не се обидувајте да прекомпензирате или ќе бидете исцрпени. Запомнете дека и вие заслужувате време, љубов и внимание.

Вага

Сега кога се избравте себеси, можете да видите какво е чувството кога другите ве избираат вас. Не грижете се ако ова е предизвик за вас на почетокот.
Откако ќе се впуштите во врска која е еднострана предолго, кога некој навистина ќе вложи енергија во вас и ќе го создаде тој безбеден и сигурен простор, можете да се чувствувате изгубено.

Но, не дозволувајте да заборавите дека тоа беше целта на целата работа што ја работевте и што сакавте од љубовта.

Обидете се да не дозволите тие чувства да ве натераат да го оддалечите партнерот. Погрижете се да останете свои, со што повеќе спуштени ѕидови, но и да ги покажете своите чувства.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Тело како ремек-дело: Селма се секси фотографија ја истакна природната убавина

Angela

На секоја цигара ќе има предупредување за опасностите од тутунот- оваа земја прва ги воведува ознаките

Angela

Капитенот Ристовски одговори на провокацијата на претседателот на Славија (Фото)

Angela