EXCLUSIVE MK
Астрологија

Три хороскопски знаци до крајот на август ќе ја пронајдат својата сродна душа

Ако вашиот хороскопски знак е на оваа листа, тогаш спаѓате во групата во која во наредните месеци може да очекувате нови запознавања и љубов која ќе трае до крајот на животот.

Лав

Во последната недела од август, доаѓа до решавање на љубовните проблеми и конечно некои работи ќе ви бидат појасни. Припадниците на овој хороскопски знак конечно ќе го добијат тоа што го посакуваат.

Можно е враќање на личност од минатото која ќе ви создаде немир, но вие ќе знаете по кој пат да oдите и што е најважно секогаш ќе имате насмевка.

Девица

Нежните и романтични Девици, речиси никогаш не се задоволни со својот статус, но изгледа дека конечно ќе имаат среќа. Во следната недела конечно ќе сфатат кого сакаат во животот, но тоа не е крај на изнедувањата. Слободните Девици ќе имаат прилика на некоја прослава да запознаат личност која ќе ги воодушеви и тоа ќе биде убав почеток на едно запознавање, а можеби и љубовна приказна.

Риби

Крајот на август, на Рибите кои се во врска ќе им донесе промени. Меѓутоа, новост е тоа што конечно ќе го официјализираат својот статус. Слободните Риби ги очекува ново запознавање кое може да резултира со љубов за цел живот.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дневен хороскоп: За еден знак проблеми, за друг успех

Angela

Дневен хороскоп: Овој знак го очекува напредување на работното место

Angela

ЌЕ НЕ ПОТСЕТИ НА НЕКОИ ЛЕКЦИИ ОД МЕСЕЦ МАРТ – еве како ќе влијае младата месечина која доаѓа многу наскоро!

Angela