EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Некои уживаат во друштво и сакаат да стекнуваат нови пријатели. Други се секогаш подготвени да помогнат и се среќни во силна, долгорочна врска.

За некои хороскопски знаци, најважно е да се во љубовна врска што функционира.

Меѓутоа, има и такви кои се најнесреќни кога се сами и често остануваат во врски што не функционират само за да не останат сами, бидејќи не знаат како да бидат сингл.

Близнаци

Родените во знакот на Близнаци се многу дружељубиви и среќни се кога остваруваат нови контакти. Можете да разговарате со нив за сè и сакаат да разменуваат искуства. Сепак, без редовен контакт, тие наскоро почнуваат да се чувствуваат осамено. Така е и со нив во сингл фаза. Се чувствуваат напуштено, па страшно им недостасува некој кој секогаш ќе биде со нив.

Вага

Вагата е еден од најсоцијалните знаци и родените во овој знак обожаваат контакти со луѓето околу нив. Се стремат кон хармонија и се многу грижливи. Социјалните квалитети им помагаат брзо да остварат нови пријателства и односи. Но, кога Вагите се без партнер и љубов се чувствуваат осамено и можат да бидат многу несреќни. Ретко се сингл, а подготвени се да пробаат сѐ само да не згасне врската.

Водолија

Припадниците на овој знак сакаат да бидат опкружени со толпа луѓе. Водолијата е многу дружељубива личност и сака да патува со тим. Добрата динамика на групата е многу важна за неа и без редовни контакти таа се чувствува осамено. Исто е и со врските. Со партнер, овој хороскопски знак е многу посреќен и полн со ентузијазам и радост. Можеби не го покажува тоа и живее во свој свет, но на Водолијата ѝ е важно да бидете покрај неа.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

НА НЕБОТО СЕ СЛУЧУВА НЕШТО МАГИЧНО И ЌЕ ТРАЕ ДО 5 ЈУНИ – особено на овие знаци ќе им се исполнат сите замислени желби, еве како ќе влијае и на останатите!

Angela

Џил и Џо Бајден „пливаат“ во богатство: На даночните инспектори им пријавиле вртоглава цифра

Angela

УЈП: Рокови за исполнување на редовните даночни обврски за октомври

Angela