EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

Три хороскопски знаци на кои април ќе им го сврти животот наопаку

Три знаци чии животи ќе се сменат овој месец – очекувајте го неочекуваното.

 

 

Дознајте кои хороскопски знаци април носи драматични промени! Астролозите го нарекуваат и „огнен“ месец, бидејќи бројот на планети во знакот Овен ќе генерира неверојатна енергија за кардинални промени! Покрај тоа што Сонцето и Јупитер ќе бидат во Овен, во истиот знак ќе се случи и првото затемнување, кое ќе го отвори првиот коридор за затемнување во 2023 година! А бидејќи Овенот е заслужен за започнување на нешто ново, тоа дефинитивно ќе поттикне некои знаци да дејствуваат многу решително и буквално да го променат целиот свој живот во еден ден!

 

 

Најважните промени ќе се случат во животот на оние луѓе чии лични планети во нивните натални карти се во елементот на оган, а тоа се Овен, Лав и Стрелец.

Овен

Претставниците на овој знак ќе сакаат да го започнат целиот свој живот од почеток, како ова да им е последна шанса за среќа и веќе немаат време да дозволат „работите да тргнат по својот тек“. Можно е припадниците на овој хороскопски знак наеднаш да ја сменат работата, изгледот или имиџот, а не е исклучено да размислуваат за развод или стапување во брак. Планетите и самото затемнување ќе влијаат на оската на вашиот однос со себе и со другите, за да сфатите дека сакате да се промените себеси, вашата околина и да живеете поинаку! Затоа, ако одлучите да се преселите, да ги промените работните места или партнерите, ова ќе ви донесе просперитет и подобра иднина, колку и да изгледа тешко на почетокот.

Лав

Претставниците на овој огнен знак ќе ги имаат Сонцето и Јупитер во секторот „поглед на светот“. Ова ќе им донесе сосема нова перцепција и искуство за реалноста и луѓето околу нив. Не е исклучено да добиете совет од личност која ужива почит во општеството или неговите постапки и зборови да ве инспирираат да го ревидирате сопственото мислење. Излив на енергија ќе ве турне (најверојатно) во непознатото, но вашата храброст на крајот ќе се исплати. Главните промени ќе се однесуваат на образованието, патувањата или некој вид на меѓународен проект.

Стрелец

За претставниците на овој знак може да се случи пробив и радикална промена на полето на децата. На пример, постои голема веројатност за бременост, раѓање на дете, а оние кои имаат возрасни деца ќе доживеат нешто многу убаво и важно. Нагласена е и областа на приватниот бизнис, па можна е промена во таа насока. И љубовта влегува во вашиот живот! Шансите да ви се случи страсна, голема романса се огромни, само не одбивајте „додворувачи“ од навика. Ваквиот однос ќе биде многу добар за вас, ќе ви ја зголеми самодовербата, ќе ве подмлади и ќе внесе радост и среќа во вашиот живот.

 

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Најчестите причини зошто партнерот сè уште не ве запросил

Angela

СЗО алармира: 85 отсто од случаите со мајмунски сипаници се во Европа

Angela

Реални митови за врската за кои треба да знаете

Angela