EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Убавата славна актерка ИЗБРКАНА од луксузен ресторан, ова е причината – погледнете како е облечена (ФОТО)

Американската актерка Зендаја доживеа непријатност во саботата во Рим, бидејќи беше одбиена за влез во луксузен ресторан поради нивниот строг кодекс на облекување.

Една од најжешките ѕвезди на денешницата носеше долги панталони и црн горен дел без прерамки во својот лежерен изглед, а стајлингот го искомбинира со дизајнерска чанта и чевли.

Таа се обиде да вечера во „Terrazzi Boromini“ во Рим, место кое што бара малку поелегантен стил од гостите.

-Сепак, актерката била одбиена, иако имала резервација, поради начинот на кој таа и нејзината пријателка биле облечени, пишува Дејли Мејл.

По инцидентот, актерката завршила на вечера во блиската пицерија.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Таа си замислува дека е рамна со него, познат психолог за Марка објаснува за проблемите меѓу Роналдо и Георгина

Angela

Посни колачиња со тиква

Angela

Заев поднесе оставка како премиер и лидер на СДСМ

Angela