EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Убава е како слика, но попусто: Таткото не е веќе селектор, па ѕвездата на Барселона ја откачи атрактивната девојка (ФОТО)

Феран Торес и Сира Мартинез наводно повеќе не се заедно. Фудбалерот на Барселона и ќерката на Луис Енрике наводно раскинале иако на почетокот на мај биле на краток одмор во Сен Тропе.

Сè уште не е познато зошто оваа двојка раскинала, но се се случило наеднаш бидејќи нивната врска била прилично идилична.

Интересно е што Торес ја напушти Сира неколку месеци откако Енрике престана да биде селектор на Шпанија. Фудбалерот на Барселона беше доста стандарден во текот на својот мандат.

Интересно, со заминувањето на Енрике, Торес остана без повик во репрезентацијата.

Кога Енрике беше селектор на Шпанија, на шега му се закануваше на Торес.

– Доколку Торес постигнеше гол и го ставише прстот во уста за време на прославата, веднаш ќе беше заменет и испратен на трибините и повеќе немаше да стапне на теренот – изјави тој за време на Светското првенство во Катар.

Фудбалерот на Барселона зад себе има многу скромна сезона. Иако беше платен 55 милиони, тој не успеа да се наметне и постигна само четири гола во Ла Лига во шампионската сезона на Блауграна.

Од друга страна, Сира сега може целосно да се посвети на својата најголема љубов – коњичките спортови. Таа неодамна учествуваше на натпревар во Барселона и постигна забележителни резултати.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ВЕЧЕРВА ПОГЛЕДНЕТЕ КОН НЕБОТО – првата среда по Велигден има посебна моќ, еве што треба да направите кога ќе се смрачи

Angela

Катастрофална изведба: Англичаните не можеа да си ја препознаат химната во Неапол!

Angela

Денес е голем и тежок празник – Митровден

Angela