EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ НАСЛОВНА Црна хроника

Убиен маж во групна тепачка во Кавадарци

Маж на возраст од 59 години бил убиен синоќа во групна тепачка што се случила синоќа половина час пред полноќ во Брушанско маало во Кавадарци.

Според официјалните информации од МВР, четириесет и петгодишниот Х.С. исто така од Кавадарци во физичка пресмета помеѓу повеќе лица, во којашто биле употребени остри и тврди предмети му нанел убодна рана педесет и деветгодишниот З.П. кој подоцна починал во болницата во Кавадарци.

Неколку часа по убиството, околу 4.30 часот, полицијата го привела осомничениот. Во врска со настанот во Полициската станица Кавадарци досега бил извршен разговор со С.А.(37), А.А.(63), А.М.(42) и Џ.Х.(19), сите од Кавадарци. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дарежливост на Универзумот: Три хороскопски знаци ќе станат по чудо богати до почетокот на јуни

Angela

Аргументи за и против: Готвен или свеж спанаќ?

Angela

Вредноста на биткоинот го обнови историскиот рекорд

Angela