EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Уживајте и во моментите после секс, направете го доживувањето да биде целосно

По страственото водење љубов, постојат многу сенсзуални начини преку кои може да се продолжи уживањето. Еве неколку од нив:

Зборувајте му

Мажите сакаат да слушаат за нивните успеси посебно од ваша уста. Пофалете го. Кажете му што најмногу ви се допаднало. Вашиот комплимент сигурно ќе му годи и ќе го држи буден и задоволен уште долго време.

Поделете ги тушот и кадата

Предложете туширање или купка. Било која ситуација во која ќе бидете голи, мокри и блиски ќе биде добитна комбинација. Меѓусебно масирање, триење, галење и топла вода, ја продолжуваат посторгазмичката енергија.

Измасирајте го

Крајот на сексуалниот однос не значи дека треба да престанете со допирите и галењето. Масажата е одличен начин за продолжување на физичкиот контакт и возбудата.

Допирајте се

Ако по првата рунда не сте задоволни, а тој е исцрпен-мастурбирајте. Преземете ги работите во свои раце, а нему оставете ја можноста да ви се придружи ако посака.

Доближете се еден до друг

И покрај мислењето дека мажите не сакаат галење по секс и тие сакаат да ја почувствуваат вашата близина, затоа без здрав вгнездете се кај него.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ТЕЈЛОР СВИФТ СЕ ЗАКАШЛА ПРЕД 60 ИЛЈАДИ ЛУЃЕ, А ТИЕ СЕ ЗАЛЕДИЈА ОД ЗБОРОВИТЕ ПОТОА: Боже мој дали виде некој од вас што се случи? (ВИДЕО)

Angela

Дневен хороскоп – овој знак чека новости за да започне нов бизнис, а овој знак ќе има хармоничен ден со саканата личност

Angela

Нутриционистите препорачуваат почесто консумирање на овој сочен плод

Angela