EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

УТРЕ НИ ДОАЃА ПОЛНАТА РОЗОВА МЕСЕЧИНА – секој знак го очекува изненадување, особено еден знак ќе се заљуби токму на овој магичен датум

Дознајте што носи првата полна Месечина оваа пролет за секој хороскопски знак.

Полната месечина на 6 април е првата пролетна полна Месечина во 2023 година, а не чека наутро, околу 06:34 часот. Се нарекува и розова полна Месечина по дивиот цвет кој цвета во тоа време, познат и како „розов мов“.

Розовата Месечина е позиционирана во знакот Терезија, знакот кој владее со сите лични и професионални партнерства, обврски и заедници. Терезијата, чиј симбол е рамнотежа, е шармантен, друштвен и љубезен хороскопски знак. Ова ја покажува нивната природна желба за правичност, правда и логика. Соработувајте со другите за да ги постигнете своите цели и „да станете поголеми од себе“.

Дознајте како, според астролозите, Розовата полна Месечина во Терезија на 6 април ќе влијае на секој хороскопски знак:

Овен (21 март – 19 април)
Пресвртна точка во вашиот романтичен живот може да биде на хоризонтот. Розовата месечина може да ви донесе можност да се зближите поблиску од кога било досега или да се разлетате како искри на ветрот. Меѓутоа, ако сте во врска, се чини дека ова е возбудливо време бидејќи може да се изјави љубов, одлука за заеднички живот, свршувачка или дури и брак. Слободните можат да ја искористат оваа атмосфера и да бараат некој со долгорочен потенцијал. Ако не се чувствувате во синхронизација со вашиот значаен другар, искористете го ова време за да седнете со партнерот и да процените како можете да ја подобрите ситуацијата.

Бик (20 април – 20 мај)
Без разлика дали сте вработени или не, ќе има „големи промени“ за вас и вашиот бизнис. Ќе бидете позафатени од кога и да било, бидејќи ќе жонглирате со многу различни работни обврски. Можеби ќе завршите важен проект или ќе преземете повеќе за вашиот шеф. Ако барате работа, сега може да биде попозитивно време за вас. Треба да одвоите повеќе време за себе и за вашата благосостојба. Променете ја вашата рутина и направете поздрав избор за фитнес и исхрана.

Близнаци (21 мај – 20 јуни)
Овој период од годината ви звучи особено пријатно, Близнаци, и на личен и на романтичен план. Не само што ќе бидете мотивирани да уживате во хоби, спорт и забава, туку ќе бидете расположени и за љубов. Ако сте слободни, сега е време да најдете некој кој ви го разгорува огнот во срцето. Како резултат на тоа, можете да создадете што е можно повеќе опции за запознавање. Дури и ако сте во врска, Близнаците можат да уживаат во ова време давајќи им приоритет на емоциите, смеата и задоволството со партнерот.

Рак (21 јуни – 22 јули)
Розовата Месечина ќе го осветли вашето минато, како и вашето семејство, наследство и воспитување. Ова може да ве наведе да обрнете внимание на одредена семејна или родителска ситуација. Сепак, тоа исто така посочува дека истото количество енергија наместо тоа би можело да се насочи кон куќа или недвижен имот. Можно е да го промените и реновирате просторот за живеење, а за некои е можно дури и да се преселат.

Лав (23 јули – 22 август)
Сега не е време за никаков страв. Без разлика дали работите на голем проект или иницијатива, или можеби ги финализирате деталите за критичниот договор, Полната Месечина ќе донесе излив на возбудливи идеи кои ќе ве поттикнат да ја пренесете вашата визија во светот.

Девица (23 август – 22 септември)
Промената на приходите е загарантирана во овој период за Девиците. Полната месечина го енергизира вашиот сектор за просперитет, давајќи ви можност да заработите и да го оцените вашиот буџет. Ова може да биде во форма на покачување, нова понуда за работа или споредна гужва. Меѓутоа, ако приливот на приходите заврши околу ова време, искористете ја моќта на оваа Месечина за да продолжите понатаму и да најдете нешто уште подобро.

Терезија (23 септември – 22 октомври)
Терезија, моќта е во ваши раце! Оваа полна Месечина може да го навести завршувањето на важен личен проект или потфат на кој сте биле многу фокусирани и тоа ви значи светот. Застанете во слава и побарајте ја вашата вредност во сите области од вашиот живот.

Скорпија (23 октомври – 21 ноември)
Скорпија, време е малку да забавите. Месечината ќе ви каже да се опуштите и да одморите. Иако веројатно се чувствувате малку изгорено, ова ќе ви даде време да размислите во осаменоста за тоа каде сте во вашиот живот и каде би сакале да одите. Во тоа време, вашите соништа ќе бидат доста интензивни, затоа внимавајте што ви кажува срцето.

Стрелец (22 ноември – 21 декември)
Животот не може да биде само работа, затоа време е малку да се забавувате! Полната Месечина ќе ви даде енергија на социјалниот живот и ќе го исполни вашиот календар со возбудливи настани. Направете пријатели и запознајте нови луѓе за да избегнете преоптоварување. Постои и можност за романса! Некој дури може да ви понуди да ви помогне да постигнете една од најважните желби на вашето срце.

Јарец (22 декември – 19 јануари)
Јарецу, подгответе се за сериозни потези! Розовата Месечина ќе фрли светлина на вашата кариера и наследство, можеби преку претстојниот преглед, промоција или нова понуда за работа. Како резултат на тоа, нагласуваме дека размислувате за тоа што би сакале да подобрите следно, како и да одвоите време да размислите за она што сте го постигнале во изминатата година. Некои Јарци исто така ќе бидат наградени или ќе добијат поволен публицитет.

Водолија (20 јануари – 18 февруари)
Водолија, време е да истражувате нова територија и да достигнете нови височини. Бидејќи оваа полна месечина ќе ве направи особено љубопитни за вашата иднина, советот за вас е да полните дополнително наместо да чекате! Но, ова може да значи различни работи за различни Водолија. Можно е да завршите некој важен проект. Ако сте желни да патувате и да го истражувате светот, сега е фантастично време да го направите тоа.

Риби (19 февруари – 20 март)
Вистината најверојатно ќе излезе на виделина, Риби. Розовата Месечина ќе го истакне местото каде што стоите во значајно деловно или романтично партнерство. Објаснувањето е едноставно: би можеле да станете поблиски од кога било досега или би можеле да одлучите да се разделите затоа што не сте на иста страна. Без оглед на тоа, обидете се да најдете решение преку комуникација.

 

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Тело како ремек-дело: Селма се секси фотографија ја истакна природната убавина

Angela

ПОНЕДЕЛНИКОТ ПО ДУХОВДЕН Е МНОГУ ТЕЖОК ДЕН – еве што треба да направите за среќа и благослов, особено една работа никако не ја правете никако!

Angela

Која е тајната на долговечноста?

Angela