EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

УТРЕ ПОТОПЛО ОД ДЕНЕС, ВО ОВОЈ ГРАД ЌЕ ИМА 33 СТЕПЕНИ – но тоа не е ништо, подгответе се за вистински пекол во петок!

Денеска го имавме првиот најтопол ден во годината, а најтопол град во Македонија дефинитивно беше Гевгелија каде имаше измерени 33 степени.

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Во Скопје сончево и топло, со мала облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Во среда времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне во планинските подрачја ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд. UV=8

Во четврток времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Од пладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд во планинските подрачја. UV=8

Во петок времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со услови за краткотраен пороен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. UV=8

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Последен ден од кампањата за Локалните избори 2021

Angela

ФОТО: Сопругата на Федерер ги воодушеви фановите со новата боја на коса и витката линија

Angela

„Ѕвер“ кој гази преку сè за успех и богатство: Зад слаткото лице на Марија Шарапова се криело нешто друго, еве како живее денес

Angela