EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Утре сè ќе ви оди од рака: Четвртокот по Велигден е најсреќен во годината

Светата или Велигденска недела се смета за големо и непрекинато славење за Велигден.

Има голем број верувања и обичаи за цела недела, а токму за четвртокот по Велигден се смета дека е најсреќен четврток во годината.

Се смета за среќен и се верува дека на земјата одат само добри небесни суштества и дека сè на луѓето ќе им оди од рака.

Четвртокот по Велигден се започнува работа, дури и ако не ви одела од рака, а можете и да се помолите и сите желби ќе ви се исполнат.

Денот е познат како ден на кој не се работи.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ КОИ ОВА ЛЕТО ЌЕ ПРОФИТИРААТ: Следува ОГРОМЕН НАПРЕДОК – пари од сите страни и нови цели!

Angela

ФАНОВИТЕ СЕ ПЛАШАТ ЗА НЕА: Славната актерка објави дека ракот ѝ се проширил на мозокот

Angela

Овој човек има повеќе од 500 деца: Поради страв од инцест, доби забрана да донира сперма

Angela