EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

УХМР најавува променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Времето денес сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. УВ=8

Ќе преовладува сончево време со пониски дневни температури, кои ќе се задржат и во наредните неколку дена. Утре попладне претежно во јужните делови ќе има локален пороен дожд и грмежи. Променливо облачно и нестабилно ќе биде во сабота, кога на повеќе места ќе има пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со појава на град.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

МЗ: За два дена аплицирани 4.418 вакцини, 38 отсто од популацијата вакцинирана

Angela

На ГП Табановце за излез се чека околу 30 минути

Angela

Добрите и несебични луѓе имаат дупло подобар сексуален живот од злобните!?

Angela