EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

УХМР: Сончево и топло време со температури до 37 степени

Времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветар од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20 степени, максималната ќе достигне од 29 до 37 степени, а УВ индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје, сончево со мала локална облачност и со слаб претежно северен ветар. Минималната температура ќе се спушти до 19 степени, а максималната ќе достигне до 35 степени.

Времето до вторник ќе биде стабилно со постепен пораст на дневната температура. Во среда повторно ќе има појава на локален пороен дожд со грмежи и засилен ветар, а во четврток, претежно во планинските делови, ќе има услови за краткотраен дожд.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Да пиете кафе веднаш штом станете не е добро: Слушнете важно предупредување на лекарите

Angela

Дневен хороскоп: Во последниот работен ден од неделата овој знак го очекува голем успех на деловен план, особено за еден знак доаѓа љубовта!

Angela

Зетот на Цеца никогаш не се појавува во јавноста – живее заедно со пејачката речиси 20 години и има посебна улога во вилата на Дедиње (ФОТО)

Angela