EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Економија НАСЛОВНА

УЈП: Рокови за исполнување на редовните даночни обврски за октомври

На Управата за јавни приходи компаниите може да се потсетат за роковите за подмирување на редовните даночни обврски за октомври.

-Навременото исполнување на даночните обврски преку поднесување на даночни пријави со целосни, точни и вистинити податоци, и плаќање на утврдените даночни обврски се основната димензија на даночниот морал и одраз на социјалната свесност и одговорност на секој даночен обврзник, посочуваат од Управата за јавни приходи.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Османи: Има можности за решавање на спорот со Бугарија до крајот на годината

Angela

Што е подобро? Свежо цеден сок или смути?

Angela

ФОТО: Дара Бубамара „вградила“ 7.500 евра во градите и задникот

Angela