EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Светот на познатите

ФАНОВИТЕ СЕ ПЛАШАТ ЗА НЕА: Славната актерка објави дека ракот ѝ се проширил на мозокот

Американската глумица Шенен Доерти, можеби најпозната по улогата на Бренда во тинејџерската серија „Беверли Хилс 90210“, ги извести обожавателите дека ракот ѝ се проширил на мозокот.

„На 5 јануари, скенирањето покажа метастази во мојот мозок. Вчерашното видео го прикажува процесот на прилагодување на маската што ја носите за време на зрачењето на мозокот. На 12-ти јануари се одржа првиот круг на зрачење”, напиша Доерти споделувајќи видео од себеси в болница.

Потоа им се заблагодарува на своите, како што вели – одлични лекари и неверојатни техничари.

„Но тој страв… Превирањата… Времето и одредените мигови минати тука и сè тоа… Еве како може да изгледа ракот“, додаде таа.

Нејзе ѝ беше дијагностициран рак на дојка во 2015 година. По мастектомијата, година подоцна болеста беше во ремисија, но веќе во 2019, Шенен дозна дека ракот ѝ се вратил, се проширил и оти е во четврта фаза.

Претходно годинава беше објавено и дека Доерти се разведува од нејзиниот сопруг Курт Исвариенко, со кого се омажи во октомври 2011 година. Нејзината гланоговорничка Лесли Слоун посочи оти причината за разводот е друга жена.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

НА ОВА МЕСТО ТРУПАШЕ СНЕГ ЦЕЛА НОЌ – среде пролет вистинска зимска идила и десетина сантиметри снег (ФОТО)

Angela

СЕ ЈАВИ И КАРЛЕУША ПО ТРАГЕДИЈАТА ВО БЕЛГРАД: „Ова е предупредување за сите нас“ (ФОТО)

Angela

„Љубов наша, едвај те чекаме“: Бремената Анастасија го покажа стомакот, Немања покажа нежност (ФОТО)

Angela