EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Останато

Ферстапен го започна походот кон третата титула

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен е победник на првата Ф1 трка во оваа календарска година која се возеше за Големата награда на Бахреин.

Холанѓанецот го прекина проклетството и конечно дојде до првата победа на оваа патека, на која имаше доста проблеми во изминативе години. Меѓутоа денеска Ферстапен беше доминантен и дојде до славје со кое испрати јасна порака дека ќе направи се што може да остане на врвот и во оваа сезона.

Неговиот клупски колега Серхио Перез заврши како втор, додека пак третото место му припадна на некогашниот шампион Фернандо Алонсо кој имаше одлично издание и го понесе признанието возач на денот.

Ферари нема по добро да го памети отворањето на сезоната, Леклер мораше да се откаже поради дефект на болидот, додека Саинц на крајот заврши на четвртата позиција.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ТАА Е МОНСТРУМ ТВРДИ МАЈКАТА НА ЛЕГЕНДАТА: Вака изгледа 30 години подоцна манекенката која на денешен ден го однесе Дражен Петровиќ во смрт! (ФОТО)

Angela

Драматични промени: Од 5 мај животот драстично ќе се промени за овие хороскопски знаци

Angela

До крајот на денот овој знак го очекува остварување на сите желби – особено овој знак ќе ја мине вечерта со саканата личност!

Angela