EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Ферус Мустафов се бори за живот!

Откако по медиумите се рашири вест дека наводно починал популарниот музичар Ферус Мустафов, се огласи неговото семјество.

Внукот на Мустафов, Ферчо Мустафов, демантира дека познатиот музичар починал во болница, но потврди дека неговиот дедо е во болница и се бори за живот.

„Мојот дедо Ферус Мустафов не е починат, но вистина е дека е во болница и се бори за својот живот“, напиша неговиот внук.

 

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Натпреварувачката во „Ѕвездите на гранд“ кога се појави на сцената жирито занеми – од нив сокри важна работа, но кога го видоа нејзиниот стомак се им стана јасно (ФОТО)

Angela

Лето е, а сакате убави и здрави нокти? Еве како да ги заштитите

Angela

Руски астролог предупредува: Јуни ќе биде претежок месец за еден знак

Angela