EXCLUSIVE MK
ЗДРАВЈЕ Фитнес

Фитнес тренерот Крис Хеира советува: Вежбајте 5 минути за убаво тело (видео)

За овој тренинг треба да одвоите само 5 минути …

Познатиот фитнес тренер, Крис Хеира, повторно се врати со ново видео во кое ни покажува како да го тренираме целото тело само 5 минути. Тој ни покажа вежби кои создаваат ефикасен и исцрпувачки HIIT тренинг што ќе го активира целото тело и ќе придвижи голема група на мускули.

Добрата работа на овој тренинг е што можете да го повторувате почесто во текот на денот, доколку сакате, бидејќи ви овозможува доволно време за вашето тело да се опорави по тренингот.

Обуката се состои од 5 вежби и ќе ви требаат само тегови. Ќе направите 45 секунди од секоја вежба и ќе имате 15 секунди одмор додека не започнете со друга.

Ако сакате да видите како изгледа овој комплетен тренинг, погледнете го најновиот клип на Крис:

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дали треба да причекаме со бустер дозата дозата додека не стигне вакцината против омикрон?

Angela

Каша која спасува живот: Ги чисти крвните садови, спречува дебелеење и развој на малигни болести

Angela

Здрави палачинки кои можете да ги јадете без грижа на совест

Angela