EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Фотографиите на Џорџина во танга ги налутија Арапите, му порачаа на Роналдо: „Треба да барате прошка од Алах“

Џорџина Родригез, избраничката на Кристијано Роналдо, редовно привлекува внимание на социјалните мрежи. Нејзиниот живот драстично се промени откако го запозна Роналдо и сега живее на „висока нога“.

Таа на социјалните мрежи се пофали со фотографии на кои позира во костим за капење, покажувајќи го своето совршено извајано тело. Џорџина моментално е во Саудиска Арабија, каде живее со Роналд и децата.

По објавувањето на провокативните фотографии, Џорџина и Роналдо се најдоа на мета на критики, со оглед на тоа дека законот на Саудиска Арабија не дозволува ваков начин на облекување.

-‘Толку безобразно’, -Покријте ја Џорџина, нека ја Бог сочува ‘, ‘Треба да бараш прошка од Алах’, се дел од коментарите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio)

Џејмс Дорси, експерт за право на Блискиот Исток, изјави за „Дејли Стар“ дека во принцип скромното облекување е задолжително.

-Пред Мохамед Бин Салман беше важно целосно да се покрие лицето и телото. Ова очигледно повеќе не е случај, иако многу жени сè уште се придржуваат до тоа правило, а бикините генерално се сметаат за непристојна облека. Сепак, веројатноста нешто да ѝ се случи на девојката на Роналдо е еднаква на нула, рече тој.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Обетки од 12 евра и фустан во стилот на Дајана: Кејт Мидлтон воодушеви со нејзиното ново појавување!

Angela

СКАНДАЛ НА ПРВАТА ПОЛУФИНАЛНА ВЕЧЕР – ова го немаше пред малите екрани, еве што се случи додека настапуваше фаворитот за победа (ВИДЕО)

Angela

Три корисни совети за сексот да трае подолго

Angela