EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ФОТО: Актерката од Хари Потер позираше гола за „Вог“ на 82 години

Британската актерка Мирам Марголис на 82 години позираше гола за магазинот Vogue.

Актерката, позната по улогата на професорот Спроут во Хари Потер, позираше гола на маса со пецива кои ги криеја нејзините гради.

Иако филмовите за Хари Потер не се особено важни за Марголис, нејзиниот пресврт како ексцентричната професорка Спроут, во комбинација со искреноста во реалниот живот, предизвика нејзината популарност вртоглаво да порасне во подоцнежните години од кариерата.

-Луѓето ми приоѓаат и ми велат: „Едноставно те сакам“, а тие сакаат да ме гушнат и тоа е неверојатно. Имам среќа што сè уште сум интересна, изјави таа за магазинот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by British Vogue (@britishvogue)

Британско-австралиската актерка, која беше една од трите ѕвезди на насловната страница на британскиот Вог заедно со Жанел Монае и Рина Савеј.

-Луѓето ми приоѓаат и ми велат: „Едноставно те сакам“, а тие сакаат да ме гушнат и тоа е неверојатно. Имам среќа што сè уште сум интересна, изјави таа за магазинот.

Британско-австралиската актерка, која беше една од трите ѕвезди на насловната страница на британскиот Вог заедно со Жанел Монае и Рина Савеј.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Настапот им го посвети на убиените деца: Српскиот претставник на Евровизија носеше црни ленти (ВИДЕО)

Angela

Пред три години разнесуваше пица, синоќа го сруши Атлетико

Angela

Рома победи со пет гола во КЛ, но Мурињо пак не е задоволен

Angela