EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ФОТО: Актерката од Хари Потер позираше гола за „Вог“ на 82 години

Британската актерка Мирам Марголис на 82 години позираше гола за магазинот Vogue.

Актерката, позната по улогата на професорот Спроут во Хари Потер, позираше гола на маса со пецива кои ги криеја нејзините гради.

Иако филмовите за Хари Потер не се особено важни за Марголис, нејзиниот пресврт како ексцентричната професорка Спроут, во комбинација со искреноста во реалниот живот, предизвика нејзината популарност вртоглаво да порасне во подоцнежните години од кариерата.

-Луѓето ми приоѓаат и ми велат: „Едноставно те сакам“, а тие сакаат да ме гушнат и тоа е неверојатно. Имам среќа што сè уште сум интересна, изјави таа за магазинот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by British Vogue (@britishvogue)

Британско-австралиската актерка, која беше една од трите ѕвезди на насловната страница на британскиот Вог заедно со Жанел Монае и Рина Савеј.

-Луѓето ми приоѓаат и ми велат: „Едноставно те сакам“, а тие сакаат да ме гушнат и тоа е неверојатно. Имам среќа што сè уште сум интересна, изјави таа за магазинот.

Британско-австралиската актерка, која беше една од трите ѕвезди на насловната страница на британскиот Вог заедно со Жанел Монае и Рина Савеј.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Одржана втората полуфинална вечер на Евровизија – ќе се изненадите од 10-те финалисти, особено оваа земја „НЕ ЗАСЛУЖИ“ да влезе (ВИДЕО)

Angela

Облачно време со повремени врнежи од дожд, температурите до 15 степени

Angela

Казнети повеќе возачи поради затемнети стакла – кога е дозволено да имате вакви стакла

Angela