EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

(фото) Вечерва пожар и во Велес – ако не се реагира во опасност се викендички

Пожар во овој момент се шири и над градот Велес.

Според нашите информации пожарот е над автопатот Велес кој се шири со молскавична брзина.

Според очевидците истиот доколку не се локализира наскоро би можел да претставува опасност за локалните викендички кои ги има во непосредна близина.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Се ожени фудбалерот Дарко Велковски – невестата смени два фустани, но сите гледаа во овој гостин на свадбата, младоженците „паднаа“ во втор план (ФОТО)

Angela

Денеска сончево и особено топло, температурата до 43 степени

Angela

Време: Сончево и топло до 38 степени, со слаб до умерен ветер од северен правец

Angela