EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Фудбал

ФОТО: Лаутаро заплови во брачните води, најголемото име не се појави на спектакуларната свадба

На десетти јуни, Интер ќе го игра натпреварот на сезоната во Истанбул и во финалето на Лигата на шампионите ќе се соочи со Манчестер Сити. Десетина дена пред тоа првиот напаѓач на тимот, Лаутаро Мартинез реши да се ожени, а големо внимание привлече списокот на гости на кој се најдоа многу фудбалски ѕвезди, но најпознатото име не се појави.

Аргентинскиот напаѓач се ожени со убавата Агустина Гандолфо, со која е во врска со години, а заедно веќе имаат едно дете, а уште едно е на пат. Тие решија да ја крунисаат својата долгогодишна љубовна врска со незаборавна брачна церемонија одржана на езерото Комо. Италијанските медиуми пренесуваат дека имало над 120 гости, а посебно внимание привлекол еден детаљ.

Лаутаро ги покани повеќето од своите соиграчи од Интер, вклучувајќи ги Един Џеко, Ромелу Лукаку, Стефан де Врај, Данило Д’Амброзио, Самир Хандановиќ, Хоакин Кореа, Роберто Гаљардини и потпретседателот Хавиер Занети. На венчавката присуствуваше и поранешниот играч на Интер, Ашраф Хакими, со кого Лаутаро остана во многу добри односи.

Сепак, покрај сите ѕвезди кои ги видовме на венчавката на напаѓачот на Интер, отсуствуваше и доаѓањето на најпопуларниот Лионел Меси. Лаутаро го покани својот аргентински капитен на венчавката, а Меси се очекуваше да биде придружуван од сопругата Антонела, но тие на крајот не се појавија во Комо. Меси и Антонела веќе неколку дена се во Барселона, каде очигледно имаат многу поважни обврски од присуство на венчевката на Лаутаро и Гандолфо.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ФОТО: Кристијано Роналдо повторно со лакирани нокти, причината ќе ве изненади

Angela

Инфлуенсерот Тејт обвинет за силување, трговија со луѓе и формирање група за експлоатација на жени

Angela

РЕТРОГРАДЕН МЕРКУР НОСИ ХАОС – Овие знаци да се подготвуваат за голем удар, а еве колку ќе трае

Angela