EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ФОТО: Марк Ентони стана татко по седми пат, со 30 години помладата сопруга ја објавија првата фотографија од бебето

Познатиот пејач Марк Ентони го доби седмото дете на 54-годишна возраст, само една година по венчавката со 30 години помладата манекенка Надја Фереира која за првпат стана мајка.

-Господ секогаш знае кога е најдобриот момент. Среќен ден на таткото, напишаа Марк Ентони и Надја (24) на Инстаграм со првата фотографија од бебето.

Пејачот и манекенката се венчаа во јануари, а на Денот на вљубените открија дека чекаат дете.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marc Anthony (@marcanthony)

На нивната гала прослава во Мајами присуствуваа бројни познати личности.

Марк Ентони беше во брак и со Џенифер Лопез со која ги има близнаците Ема и Макс.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Врска, не благодарам: Три хороскопски знаци кои уживаат во слободата

Angela

Дарко Филиповиќ заработува повеќе пари од бизнисот отколку со пеењето: Пејачот целата заштеда ја инвестирал во ова – овој бизнис е тренд во поново време!

Angela

Франција влегува во период на политичка неизвесност

Angela