EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

(ФОТО) Не победи на Евровизија, но дефинитивно е најзгоден фраер: Претставникот на Кипар украде многу срца

Победникот e прогласен, а Лорин по втор пат го однесе „славниот трофеј“ во Шведска. Сепак, корисниците на социјалните мрежи не престануваат да го коментираат овогодинешниот претставник на Кипар – Ендрју Ламбру

Изборот за песна на Евровизија 2021 година ќе остане запаметен по победата на Лорин предводена од групата Манескин, а годинава на овој натпревар уште едно име привлече големо внимание. Ендрју Ламброу, претставник на Кипар во натпреварот, ги освои срцата на многу гледачи и стана еден од најпопуларните учесници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andrew Lambrou (@andrew_lambrou)

Ендру е роден во 1998 година во Сиднеј, во семејство со грчко-кипарско потекло. Уште како дете покажувал голема љубов кон музиката, а со победата на музички фестивал уште како петгодишник започнува неговата музичка кариера. Подоцна стана популарен на платформата Јутјуб објавувајќи омоти на популарни песни, а посебно внимание привлече со изведбата на песната My Immortal од бендот Evanescence.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andrew Lambrou (@andrew_lambrou)

После тоа, Ендрју се пријави на натпреварот X Factor Australia, каде исто така привлече големо внимание со својот талент и харизма. Има објавено неколку успешни синглови, а благодарение на неговата енергична изведба на „El Diablo“ на Евровизија, многумина го изгласаа за најзгоден маж на натпреварот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andrew Lambrou (@andrew_lambrou)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andrew Lambrou (@andrew_lambrou)

Иако не се знае многу за неговиот личен живот, Ендру ги освои срцата на многу обожаватели со своите музички и сценски изведби, а неговиот талент и убавина дефинитивно го привлекоа вниманието ширум светот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andrew Lambrou (@andrew_lambrou)

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Moderna не доби одобрување за бустер доза

Angela

Дали ја знаете разликата помеѓу физичката и емоционалната глад?

Angela

Ана Николиќ односите со Раста ги нарече „одвратни“, а потоа менаџерот издаде една тајна! (ВИДЕО)

Angela