EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Светот на познатите

ФОТО: По вечерата, Шакира на глисер со Луис Хамилтон – пејачката не ја тргнува насмевката од лицето

Шакира не престанува да е тема број еден во медиумите по бурната разделба со поранешниот партнер Жерар Пике. Откако неодамна беше фотографирана со Том Круз на Формула 1 трката во Мајами, таа сега е фотографирана во друштво на Луис Хамилтон.

Двајцата најпрво биле на вечера по трката во Формула 1, по што славниот возач бил снимен како и помага на колумбиската ѕвезда да се качи на глисерот, каде што уживаа во дружењето со пријателите.

Шакира цело време била насмеана и расположена.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Сочувство и солидарност од Грција до Северна Македонија по пожарот во тетовската болница

Angela

(фото) Вечерва пожар и во Велес – ако не се реагира во опасност се викендички

Angela

СИ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА, ПА ОД ЗБОРОВИТЕ ЌЕ ПУКНЕ И КАМЕНОТ – Николина Пишек откри како дознала дека починал сопругот легнат врз друга жена!

Angela