EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ФОТО: Преубав е и повеќе од јасно е на кого личи: Крстан за прв пат позираше пред камерите, а Вељко гордо го држеше

Семејството Ражњатовиќ сè уште не може да се опорави од многуте добри вести кои животот им ги подари за само неколку дена.

Сопругата на Вељко Ражњатовиќ се породи пред неколку дена и на свет донесе здраво момче кое доби прекрасно име – Крстан. Породувањето помина добро, па мајка и син во придружба на гордиот татко Вељко по само три дена го напуштија родилиштето.

Во најновата епизода на документарно-играната програма „Цеца шоу“, гледачите можеа да видат како помина раѓањето на Богдан, како и сите детали од прославата што беше организирана во домот на семејството Ражнатовиќ.

Имено, камерата на Телевизија Блиц имаше можност ексклузивно да ѕирне во салата во која се пораѓаше Богдана и да сними многу интересни кадри. Кога конечно на свет дојде вториот син, гордиот татко Вељко го преплавија емоции, па не ги криеше солзите радосници.

– Речиси 4200 g, 54 долги. Убава, светла, најубава! Како можам да се чувствувам, можам да летам. Многу сум среќен, ова е благослов од Бога. На денешен ден се роди и мојот покоен сопруг, денес е Крстан. Нека му е со среќа. Вториот ден од Велигден. Се што е можно убаво што можеше да се случи, се случи – изјави тогаш Цеца. Но и тоа не е се..

Камерите на споменатата шоу програма го снимија и малиот Крстан, а преслаткиот син на Богдана и Вељко Ражнатовиќ на прв поглед ги освои срцата на сите членови на семејството, но и на следбениците на пејачката, пишува Story.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

(ВИДЕО) Ова е тинејџерот кој исчезнал по скокот од брод на Бахамите: Луѓето тврдат дека на снимката во водата гледаат ајкула

Angela

Според хороскопот кои се вашите скриени желби?

Angela

ДАЛИ И НЕГО ЌЕ ГО ГЛЕДАМЕ ВО САУДИСКА АРАБИЈА: На Меси му се нуди договор тежок 400 милиони евра годишно

Angela