EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Останато

ФОТО: Серена Вилијамс повторно бремена, го покажа трудничкиот стомак

Серена Вилијамс откри дека е бремена по втор пат покажувајќи го трудничкиот стомак на Мет Гала во Њујорк, а на настанот се појави заедно со сопругот Алексис Оханијан.

Познатата тенисерка минатата година најави повлекување од тенисот, откривајќи за Вог дека сака да го зголеми своето семејство откако во 2017 година ја роди својата прва ќерка.

Зборувајќи со новинарите Вилијамс откри дека „тројца од нив“ пристигнале на настанот.

За оваа прилика таа облече црн фустан на Гучи со бели детали.

Својот труднички изглед го заокружи со бисерно ланче и лента за глава, исто така од бисери.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Филипче: „Да заврши истрагата, потоа ќе одлучам дали ќе дадам оставка“

Angela

ХОРОСКОП ЗА 15-ТИ СЕПТЕМВРИ: Девицата ја менува работата…

Angela

НАВИСТИНА СУМ ПОДГОТВЕНА, НЕ САКАМ ПОВЕЌЕ ДА СЕ БОРАМ – славните водителка и пејачка се згрчиле кога Тина Тарнер им кажала дека знаела што ќе се случи!

Angela