EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ФОТО: Слават 12 години брак: Принцот Вилијам и Кејт објавија досега невидена фотографија

Британскиот принц Вилијам и принцезата од Велс на својата официјална веб-страница објавија фотографија по повод 12-годишнината од бракот, на која позираат насмеани на велосипеди.

Фотографијата е направена минатата година на сончев ден во источен Норфолк, а на неа Кејт и Вилијам позираат на велосипеди. Принцезата и принцот се насмеана и прегрнати. Вилијам носи очила за сонце, тој облечен во фармерки и сина кошула, а Кејт во бела кошула и фармерки, со лежерно ставени очила на горниот дел од главата.

Фотографијата е објавена на официјалните профили на парот, а под неа пишува само „12 години“ и емотикон со срце.

Двојката се венча во Вестминстерската опатија на 29 април 2011 година по осум години врска.

Бракот на Вилијам со Кејт беше кралски настан во 2011. Опатијата ја исполнија дури 2.000 гости. Кејт подоцна се пресоблече во друг фустан од нејзината раскошна венчаница, беа организирани два приеми, а настанот вклучуваше поворка со кочија низ центарот на Лондон и, на крајот, два бакнежи на балконот на Бакингемската палата.

Церемонијата, која се емитуваше во живо во Велика Британија, ја следеа речиси 25 милиони луѓе, а се проценува дека настанот го следеле околу две милијарди гледачи ширум светот. Дванаесет години подоцна, парот има три деца, принцот Џорџ (9), принцезата Шарлот (7) и принцот Луис (5).

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ЈАСНИ ЗНАЦИ: На вашето тело му недостасува витамин Ц!

Angela

НЕ ДАЈ БОЖЕ НЕКОЈ ДА ГО ЗАКОПА СВОЕТО ДЕТЕ – пејачката и колешка на Беговиќ во неверување, потресена по трагедијата едвај го изусти ова!

Angela

Шкорпијата ќе добие одлични вести од странство, на Лавот итно му е потребен одмор

Angela