EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Останато

ФОТО: Сопругата на Федерер ги воодушеви фановите со новата боја на коса и витката линија

На натпреварот за Големата награда на Мајами во Формула 1 што се одржа вчера во Мајами големо внимание привлече сопругата на поранешниот тенисер Роџер Федерер.

Поранешната професионална тенисерка Мирка Федерер никогаш не изгледала поубаво и послабо, коментираат фановите на социјалните мрежи.

Таа беше облечена во светло сина комбинација со очила за сонце на лицето, беше непрепознатлива. Таа ги изненади присутните и со бојата на косата – Мирка сега е русокоса.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Видеото што налути многумина: Младоженецот испраќа пораки на мобилен додека излегува од црквата со невестата

Angela

Според хороскопот кои се вашите скриени желби?

Angela

НА НЕБОТО СЕ СЛУЧУВА НЕШТО МАГИЧНО И ЌЕ ТРАЕ ДО 5 ЈУНИ – особено на овие знаци ќе им се исполнат сите замислени желби, еве како ќе влијае и на останатите!

Angela