EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

(ФОТО) Ќерката на Брус Вилис со потресна исповед: „Бев презафатена со моите болести да го забележам тонењето на татко ми“

Една од трите ќерки на холивудскиот глумец Брус Вилис, Талула Вилис, се отвори за оочувањето од страна на нејзиното семејство зсо дијагнозата на деменција на нејзиниот татко Брус Вилис. Во напис за Вог, таа откри дека првично им забележувала на колегите од Холивуд поради нивната „нејасна неодговорност на неговото губење на слухот“, кои на шега му велеле да „зборува“ како порано кога глумеше во серијата филмови „Умри машки“. Меѓутоа, како што одминувало времето, неговата состојба се влошувала, а Талула почнала лично да ги сфаќа неговите игнорирања.

„Мислев дека тој изгубил интерес за мене“, признава таа.

Брус, кој има три ќерки со поранешната сопруга Деми Мур, а подоцна се ожени со моделот Ема Хеминг Вилис, има уште две ќерки со Ема. Талула ја сподели својата борба со телесната дисморфија и анорексија нервоза, објаснувајќи како таа била премногу обземена од сопствената болест за да го признае опаѓањето на здравјето на нејзиниот татко.

„Додека бев фокусирана на мојата телесна дисморфија, покажувајќи ја на Инстаграм, татко ми тивко се бореше“, напиша таа.

Талула ја откри нејзината неподготвеноста да разговара за нејзиното нарушување во исхраната, бидејќи се чувствувала како последниот порок што може да го задржи откако се отрезни на 20 години. Таа, исто така, се бореше со депресија.

Талула се присети на потресниот момент кога сфатила дека нејзиниот татко никогаш нема да одржи говор за неа на нејзината свадба.

„Ја напуштив трпезата, излегов надвор и плачев скриена зад грмушките. А сепак останав фокусирана на моето тело“, сподели таа.

Таа го опишала нејзиниот физички пад, тежела само 44 килограми и постојано чувствувала студ. Таа дури морала да повика мобилни тимови за итна помош и не можела воопшто да се движи ни во нејзината населба поради исцрпеност.

За среќа, Талула сега тргна по патот на закрепнување, и сосема е посветена на врската со нејзиниот татко. Таа изрази благодарност за секој момент што го поминала со него и активно го документира нивното време заедно.

„Секогаш кога одам кај татко ми, правам тони фотографии… Секоја говорна пошта од него ја имам зачувана на хард диск“, напиша таа.

И покрај предизвиците, Брус сè уште ја препознава Талула и се радува кога таа ќе влезе во собата. Талула, исто така, ја призна симултаната радост на новороденото бебе на нејзината сестра Румер и непредвидливите промени во состојбата на нејзиниот татко. Таа ја нагласи важноста да се негува овој единствен и посебен период во животот на нејзиното семејство.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Фејсбук се соочува со казна од 3,2 милијарди долари

Angela

Потрошувачите во Централна Европа сè почесто користат безготовинско плаќање

Angela

(ВИДЕО) Химната на Вардар во сабота ќе ечи од гласот на Марија Спасовска

Angela