EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Фудбал

(ФОТО) „10 е многу посебен број како што си ти!“ – Лука Модриќ во прегратка со својата ќерка

Лука Модриќ се пофали со својата 10-годишна ќерка Ема, со која позираше во прегратка, а за тоа имаше и посебен повод.

Капитенот на хрватската фудбалска репрезентација и играч на Реал Мадрид, фудбалерот Лука Модриќ, на Инстаграм ѝ го честиташе 10-от роденден на својата ќерка Ема.

„10 е многу посебен број како што си ти! Среќен 10-ти роденден, мое сѐ! Многу те сакам“ – ѝ порача фудбалерот на својата ќерка во описот на фотографијата.ката Софија (5), а фотографии од нив споделува кога се одбележува некој значаен ден за нив.

Модриќ со сопругата Вања ги има и синот Иван (12) и ќерката Софија (5), а фотографии од нив споделува кога се одбележува некој значаен ден за нив.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luka Modric (@lukamodric10)

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дневен хороскоп – ЗА ОВОЈ ЗНАК ДОАЃААТ ПАРИТЕ, а овој знак го очекува раскинување на врската!

Angela

Дневен хороскоп за 1. септември 2021 година

Angela

„Село гори, Северина се чешла“: Со дрско оправдување не доаѓа на суд, еве каде ужива додека бега од рочишта

Angela